poczekaj sekundeczkę
MENU

 

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Tomasz Trzciałkowski

   e-mail kontakt@idpo.pl

   tel. 511793443     

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start / PATRON i SZTANDAR / Sztandar szkoły
serwis w tej chwili ogląda 3 osób
Sztandar szkoły
   | modyf: MG 2017-08-30, 10:57 | 7098 odsłon
serwiszglossie


Opis sztandaru Szkoły Podstawowej im. J.H. Dąbrowskiego w Żydowie

Sztandar o wymiarach 100cmx100cm wykonany jest z polisterowej tkaniny przytwierdzonej do drzewca. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami o długości 7cm. Drzewce wykonane są z drewna sosnowego w naturalnym odcieniu, okucia drzewca mosiężne pokryte złotem, głowica w kształcie godła państwowego. Na drzewcu umieszczone są gwoździe w postaci tarczy herbowej o wysokości od 3-4cm wykonane ze złotego metalu z grawerowanym napisem dotyczącym nazwiska fundatora, który przekazał wsparcie finansowe na zakup sztandaru. Mocowane są na drzewcu sztandaru.

AWERS

Prawa strona sztandaru posiada tło biało-czerwone w kształcie krzyża. Krzyż centralny w kolorze czerwonym, w środku którego umieszczony jest na czerwonej tarczy orzeł w złotej koronie. Na polach czerwonych krzyża od lewej strony umieszczono napis BÓG, HONOR OJCZYZNA, NAUKA.

 

REWERS

Lewa strona sztandaru posiada granatowe tło. U góry umieszczony napis  Szkoła Podstawowa. Centralne miejsce zajmuje wizerunek patrona. Na kremowym tle zwoju papieru z hymnem Mazurka Dąbrowskiego postać Jana Henryka Dąbrowskiego w mundurze generalskim. Litery hymnu koloru grafitowego, pod postacią napis im. Jana Henryka Dąbrowskiego. Poniżej

A. D. 2009.