poczekaj sekundeczkę
start / AKTUALNOŚCI
serwis w tej chwili ogląda 2 osób
serwiszglossie

DZIEŃ MATKI W DPS W SZCZURKOWIE Z UDZIAŁEM DZIECI ZE SZKOŁY W ŻYDOWIE

Maj jest jednym z najpiękniejszych, pachnącym konwaliami miesiącem w roku. Jest to czas, w którym obchodzimy DZIEN, jeden jedyny w roku DZIEN MATKI. Korzystając z faktu, że 26 maja obchodzony był Dzień Matki  dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie odwiedziły 28 maja 2018 roku podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Podczas tej wizyty zaprezentowały Seniorom bardzo bogaty i urozmaicony repertuar – śpiewały piosenki okolicznościowe, tańczyły różne tańce. Następnie wręczyły  pięknie wykonane laurki z życzeniami wszelkiej pomyślności w ciągu całego roku oraz bukieciki z kwiatów polnych. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej entuzjastycznie reagowali  na występ, nagradzając  dzieci brawami. Po występach na wszystkich czekał wspaniały poczęstunek w postaci grilla. Wizyta była dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

Joanna Siwińska

 

Dodał: Joanna Siwińska       1 czerwca 2018r.
PIKNIK RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. J. H. DĄBROWSKIEGO W ŻYDOWIE

  „Rodzina - Dom - Ojczyzna” – pod takim hasłem zorganizowane zostały Dni Rodziny w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie 25 maja 2018 roku. Była to również okazja do wspólnego świętowania Dnia Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczęła pani Jadwiga Gut - Wójt Gminy Bartoszyce. Z pomocą p. dyrektor Beaty Szymko i wszystkich pracowników naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych gości przygotowana została fantastyczna zabawa.  Nasi kochani rodzice i inne bliskie nam osoby mogły najpierw podziwiać występy ukochanych dzieci, po których mamy i tatusiowie otrzymali specjalne portrety z opisami i  laurki, oczywiście razem z najlepszymi życzeniami. W tym dniu równiez nasza szkoła otrzymała od Nadlesnictwa Bartoszyce dyplom za wybitne osiagniecia w działalności Ligi Ochrony Przyrody. Po części artystycznej na wszystkich czekało wiele atrakcji. Wspólna zumba, malowanie twarzy, zabawy na dmuchańcach, potyczki rodzinne oraz słodki poczęstunek. Dzieki sponsorom nie zabrakło przepysznych pieczonych kiełbasek z rożna oraz lodów. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień w tak wyjątkowy sposób z tak wyjątkowymi osobami.

Joanna Siwińska

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       27 maja 2018r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami        UWAGA RODZICE!

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 17 maja 2018 roku (czwartek) o godz. 15.30

w Szkole Podstawowej

im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

           Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Dodał: Joanna Siwińska       13 maja 2018r.
PIKNIK RODZINNY!

 

Dodał: Joanna Siwińska       13 maja 2018r.
Bieg dla Niepodległej w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie

Kolejnym zadaniem w ramach konkursu ,,Szkoła Niepodległej” i obszaru Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej było zorganizowanie 4 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego ,,Biegu dla Niepodległej” o zasięgu lokalnym. Uczniowie szkoły, rodzice, pracownicy i nauczyciele, absolwenci szkoły, mieszkańcy, proboszcz parafii wzięli udział w zorganizowanym biegu, który był doskonałym momentem przypomnienia Konstytucji 3 Maja jako święta mądrości narodu i jego klasy politycznej, która potrafiła podnieść się z upadku i wskazać narodowi cele przyświecające sześciu pokoleniom Polaków oraz czasem aktywnego spędzenia czasu. Wydarzenie to było  okazją do zaproponowania całym rodzinom zdrowego i radosnego spędzenia dnia. Trasa biegu odbywała się na dwóch dystansach.  Trasa nr 1 -dzieci do lat 9 – 300 metrów oraz Trasa nr 2 około 1,5 km -uczniowie, młodzież, dorośli. Pośród pól i lasu trasa  oznaczona była biało-czerwonymi chorągiewkami, metą biegu była kotlinka w lesie, gdzie na wszystkich czekała kiełbaska z grilla, woda i zupa. Bieg dla Niepodległej zorganizowany przez naszą szkoła nagrywała lokalna telewizja BART- Sat.

Anna Jodko

 

Dodał: Joanna Siwińska       7 maja 2018r.
APEL 227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie odbyła się lekcja historii dotycząca wydarzeń z 3 maja 1791 roku. Uczniowie przedstawili obraz podzielonej szlachty  tamtych czasów. Król Stanisław August Poniatowski zwolennik reform wraz z obozem pragnącym reform doprowadził do uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pierwszej w Europie, która m.in zawierała trójpodział władzy, przywróciła tron dziedziczny, zniosła liberum veto i nadała pewne prawa mieszczanom. Podczas lekcji historii uczniowie wcielili się w postaci T. Rejtana, A. Czartoryskiego, H. Kołłątaja, Sz. Potockiego, Rzewuskiego czy tez S. Staszica. Przedstawienie uczniów kolejny raz przypomniało nam o ważnym wydarzeniu z dziejów naszego państwa.  Apel był również okazją do zaprezentowania pieśni patriotycznych, wykonały je Kalina Rurka  i Wiktoria Boruszewska oraz poloneza zatańczonego przez uczniów z klasy szóstej i piątej.

 

Dodał: Joanna Siwińska       3 maja 2018r.
SUKCESY DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE

 

Znalezione obrazy dla zapytania wygrana gif

W minionym miesiącu uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie zdobyli wiele sukcesów zarówno na szczeblu gminnym, jak i powiatowym.

24 kwietnia w Domu Kultury w Rodnowie odbyły się Eliminacje Gminne XXXVI Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z poezją”. Wzięło w nich udział 17 uczniów szkół z terenu gminy Bartoszyce. Jury konkursu przy ocenie recytatorów kierowało się następującymi kryteriami: właściwym doborem i znajomością tekstu, poprawną dykcją, tempem mówienia, a także interpretacją głosową oraz ogólnym wyrazem artystycznym. W tym konkursie Aleksandra Mała, uczennica z klasy trzeciej,  zdobyła I miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych. Eliminacje rejonowe odbyły  się 26 kwietnia 2018 r. w Bartoszyckim Domu Kultury,  Ola również zdobyła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 29 maja 2018 roku w Olsztynie.

25 kwietnia odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Był on przeznaczony dla uczniów klas trzecich i polegał na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie tłumaczyć wyrazy, uzupełniać wyrażenia, odpowiadać na pytania oraz czytać ze zrozumieniem tekst. Naszą szkołę reprezentowała Kalina Rurka, która zajęła II miejsce.

W kwietniu również został rozstrzygnięty Gminy Konkurs Literacki pt. "Jak młody człowiek może współcześnie okazywać swój patriotyzm"?. Szymon Borys uczeń klasy szóstej, zdobył III miejsce.

Naszym uczniom gratulujemy sukcesów!

 

  

 

Dodał: Joanna Siwińska       3 maja 2018r.