poczekaj sekundeczkę
start /
serwis w tej chwili ogląda 1 osób
serwiszglossie

DZIEŃ NAUCZYCIELA I PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W  tym dniu gościliśmy w naszej szkole zastępcę Wójta Gminy Bartoszyce p. Bogdana Miluskiego, który przekazał pracownikom szkoły życzenia w imieniu pani wójt Jadwigi Gut oraz wręczył Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce. Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Dyrektor szkoły Beata Szymko złożyła podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy. Przy tej okazji  zostały wręczone Nagrody Dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników obsługi. Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli od p. Joanny Rurka, przedstawiciela Szkolnej Rady Rodziców.  Pani Joanna w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uczniowie również złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne laurki i kwiaty. W naszej szkole jak co roku w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to moment, na który czeka niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny. Przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni klasy pierwszej Pani Joanny Siwińskiej pasowanie składało się z trzech elementów:

 - część artystyczna z wierszami i piosenkami przygotowanymi przez dzieci,

 - pasowanie wraz ze złożeniem ślubowania,

- spotkanie w klasach, połączone z drobnym poczęstunkiem.

 

Dodał: Joanna Siwińska       16 października 2018r.
Sukcesy sportowe uczniów ze Szkoły Podstawowej im J. H. Dąbrowskiego w Żydowie!

4 października 2018 roku w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych. W tym roku  w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem przewodnim biegów było: Biegamy dla Niepodległej”. Udział wzięło 134 zawodników, którzy rywalizowali między sobą  o najlepsze miejsca nagradzane medalami. Uczniów z naszej szkoły do biegów przełajowych przygotował p. A. Binięda. Wspólnie odnieśli  wiele sukcesów. Oto wyniki sportowych zmagań:

Klasy IV III m. – Kucharska Magdalena 

 Klasy VI II m. –  Klimek Emilia,  III m. –Jasiukiewicz Gabriela

Klasy VII II m.-  Warda Aleksandra III m. – Kozłowski Szymon 

Klasy VIII I m. – Kozłowska Oliwia, III m. – Kucharski Emil

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       11 października 2018r.
ZACHOWUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE!

1 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Żydowie odbyło się spotkanie z policjantami, dzielnicowym Wojciechem Bałdygą oraz  funkcjonariuszem ruchu drogowego Grzegorzem  Szlachtowiczem. Podczas pogadanki policjanci przekazali uczniom wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze podkreślając niezwykle istotną rolę odblasków. Jest to bardzo istotne zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok. By takich sytuacji uniknąć, już od najmłodszych lat, należy uczyć dzieci prawidłowych zachowań. Podczas spotkania uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ruchu drogowego. Wiedzą którą stroną drogi się poruszać, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w miejscach nieoznakowanych, potrafią nazwać znaki drogowe i rozumieją ich znaczenie. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało odblaski. Dzieci przyjęły je z wielką radością. Zobowiązały się także nosić je podczas spacerów oraz drogi do i ze szkoły.

Dodał: Joanna Siwińska       3 października 2018r.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE

 

27 września 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Żydowie z wychowawczyniami, jak co roku urządzili „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Dzień ten był obfity w atrakcje, ponieważ świętowaliśmy również Dzień Chłopaka. Najpierw chłopcy w klasach otrzymali drobne upominki, a potem wyruszyliśmy do lasu, gdzie już czekało na nas rozpalone ognisko. Takie święto to dobra okazja na zintegrowanie nowo przybyłych uczniów nie tylko do oddziału przedszkolnego ale i do innych klas, gdyż w tym roku szkolnym jest spora grupka uczniów, która zdecydowała się na podjęcie nauki w naszej szkole. Dzieci mają okazję poznać się lepiej i przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, lecz także miejsce wspaniałych imprez, podczas których zdobywamy wyjątkowe, bezcenne doświadczenia. Płonęło duże ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był okazją do różnych zabaw, konkursów, a także obserwacji lasu, który wygląda przepięknie o tej porze roku. Degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci. Tak wspaniałe działanie i wspólny głośny śmiech z pewnością integrują.

 

Dodał: Joanna Siwińska       29 września 2018r.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacjach.  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się 03.09.2018 r. Najpierw miała miejsce  msza święta w kościele parafialnym, podczas której ksiądz proboszcz Mariusz Grabas powitał pierwszoklasistów i poświęcił uczniowskie tornistry wraz z przyborami szkolnymi.  Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły-Beata Szymko, która powitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi. Uczniom pani dyrektor życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego dzieci udały się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, gdzie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole i planami na nowy rok. 

 

 

 

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       9 września 2018r.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 Podobny obraz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 03.09.2018 rok (poniedziałek) 

  

7.30 -7.45 Spotkanie w klasach.

8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i tornistry pierwszoklasistów.

9.00 Apel w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie.

9.30 Spotkanie w klasach z wychowawcami.

10.00 Odwóz dzieci.

Serdecznie zapraszamy

Dodał: Joanna Siwińska       28 sierpnia 2018r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami        UWAGA RODZICE!

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie

z rodzicami, które odbędzie się

13 września 2018 roku (czwartek)

o godz. 15.30

w Szkole Podstawowej

im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

           Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Dodał: Joanna Siwińska       28 sierpnia 2018r.