poczekaj sekundeczkę
MENU

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Daniel Mierzyński

   e-mail danielmierzynski@bodo24.pl

   tel. 513 850 229      

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start /
serwis w tej chwili ogląda 1 osób
serwiszglossie

DZIEŃ ZIEMI i GMINNY KONKURS PLASTYCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ ŻYDOWIE !

Dodał: Joanna Siwińska       14 maja 2019r.
WARSZTATY DLA RODZICÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W ŻYDOWIE!

Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Żydowie oraz Rada Pedagogiczna serdecznie zapraszają rodziców,  30 maja 2019 roku - godzina 15. 30,  na warsztaty  pod tytułem:  „Jak mówić,  żeby dziecko słuchało, jak słuchać żeby dziecko mówiło”,  zorganizowane w zakresie działań profilaktycznych w ramach programu

„Miłość bez uzależnień”.

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       12 maja 2019r.
PIKNIK RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

Dodał: Joanna Siwińska       12 maja 2019r.
APEL ŚWIĘTA MAJOWE - SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻYDOWIE!

Dodał: Joanna Siwińska       7 maja 2019r.
Misterium Drogi Krzyżowej w Szkole Podstawowej w Żydowie!

Dodał: Joanna Siwińska       6 maja 2019r.
SPOTKANIE Z POEZJĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

5 kwietnia 2019 roku uczniowie z klasy pierwszej, drugiej, czwartej, piątej oraz siódmej stanęli do konkursowej rywalizacji prezentując swoje recytatorskie umiejętności. Szkolna komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Hadała,  p. Anna Wolińska i p. Joanna Siwińska  oceniały poszczególne występy biorąc pod uwagę dobór repertuaru do możliwości wykonawczych i wieku uczestnika, interpretację wiersza, kulturę słowa w tym dykcję, tempo i głośność mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i pięknie wyrecytowali wybrane wiersze. Komisja miała duży problem z wyłonieniem zwycięzców. W grupie młodszej I miejsce zdobyła – Anna Jasiukiewicz, II miejsce – Zofia Hadała, III miejsce – Lena Kaliszewska. W grupie IV-VI I miejsce – Aleksandra Mała, II miejsce Julia Piechota. W grupie starszej I miejsce -  Agata Rybak, II miejsce - Wiktoria Boruszewska. Laureaci,  którzy zajęli pierwsze miejsca reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim, który odbył się 25 kwietnia 2019 roku w Domu Kultury w Rodnowie. Na tym etapie w klasach młodszych Anna Jasiukiewicz zajęła I miejsce, Aleksandra Mała III miejsce. Natomiast w grupie dzieci starszych Agatka Rybak I miejsce.  Uczennice, które zdobyły I miejsca zakwalifikowały się do eliminacji rejonowych. Gratulujemy i życzymy sukcesu.

J. Siwińska

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       29 kwietnia 2019r.
Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Żydowie

W piątek 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie odbył się Dzień Języków Obcych.

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie wśród uczniów  znajomości języków obcych, różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które warto poznawać i pielęgnować.

Znajomość języków obcych kształtuje nasz światopogląd, pomaga rozumieć otaczający nas świat i zbliża ludzi, pomaga przekroczyć różnice kulturowe, zwalczać stereotypy i uprzedzenia. W tym wyjątkowym dniu podkreśliliśmy znaczenie języków angielskiego i niemieckiego we współczesnym świecie, bogatej kultury i tradycji tych krajów.

W tym roku szkolnym  postawiliśmy na ruch, muzykę oraz zabawę. Uczniowie klasy 4 i 5 czynnie uczestniczyli w przedsięwzięciu, dając przy tym popis swoich umiejętności językowych i aktorskich. Zaprezentowali się w rolach ulubionych obcojęzycznych solistów, odgrywali scenki w językach obcych.

W trakcie akademii został rozstrzygnięty konkurs na plakat pod hasłem: „Języki obce – Twoje okno na świat”. Wpłynęło wiele ciekawych prac, spośród których siedem wyróżniono i nagrodzono.

Poprzez zorganizowanie Dnia Języków Obc