poczekaj sekundeczkę
MENU

 

start /
serwis w tej chwili ogląda 2 osób
serwiszglossie

FERIE ZIMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

Dodał: Joanna Siwińska       19 stycznia 2019r.
BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

W Szkole Podstawowej w Żydowie 18 stycznia 2019 r., jak co roku odbył się bal karnawałowy. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale i maskarady. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, ponieważ dostarcza im wielu przeżyć i radości. Od rana po korytarzu przemykały kolorowe postacie bajkowe. Na sali pląsały księżniczki, wróżki, cyganki, królewny, rycerze, klauni. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i konkursach. Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni ogłoszono  przerwę na posiłek i słodki poczęstunek w klasach. Nie zabrakło również Mikołaja, z którego rąk najmłodsi odebrali paczki. Maluchy piosenką i wierszykami powitały gościa. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Podziękowania należą się Radzie Rodziców, która pomogła w przygotowaniu tak świetnej zabawy.

Joanna Siwińska

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       19 stycznia 2019r.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę. Nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Jak co roku w naszej szkole nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej 17 stycznia 2019 roku.  Pani dyrektor Beata Szymko serdecznie przywitała przybyłych gości, między innymi seniorów z Domu Opieki Społecznej w Szczurkowie życząc  wszystkim Babciom oraz Dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze prezentowały wierszyki i piosenki dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Następnie wystąpiły  dzieci z klas I i II. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem,  przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Joanna Siwińska

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       19 stycznia 2019r.
ŚWIĘTO BABCI I DZADKA!

Dodał: Joanna Siwińska       8 stycznia 2019r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI!

  Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami                                                       

 

                                                     UWAGA RODZICE!

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie

z rodzicami podsumowujące

pracę dydaktyczno – wychowawczą

 za I półrocze, które odbędzie się

17 stycznia  2019 roku (czwartek)

 o godz. 15.30

w Szkole Podstawowej

im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

                         Dyrektor i Rada Pedagogiczna!

 

Dodał: Joanna Siwińska       2 stycznia 2019r.
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE

Dla nas Polaków obchody świąt Bożego Narodzenia to wielowiekowa tradycja, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku zapragnęli godnie uczcić te święta. Po raz kolejny przygotowali dla wszystkich oryginalne Jasełka wykonane pod kierunkiem p. Ani Wolińskiej. Zaprezentowane występy wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczną nastrój. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką niecierpliwością czekamy właśnie na nie. Po części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wzięli udział w szkolnej wigilii i wspólnym kolędowaniu. Było bardzo miło i świątecznie.

 

Dodał: Joanna Siwińska       28 grudnia 2018r.
Święta tuż tuż

 

Dodał: Mirosław Gutowski       22 grudnia 2018r.
ZAPROSZENIE NA JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE!