poczekaj sekundeczkę
MENU

 

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Tomasz Trzciałkowski

   e-mail kontakt@idpo.pl

   tel. 511793443     

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start / AKTUALNOŚCI
serwis w tej chwili ogląda 2 osób
serwiszglossie

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

 

25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym przyjacielem. Podczas wspólnej zabawy wysłuchały historii pluszowego misia, przedstawiły swoich ulubieńców innym dzieciom, obejrzały bajkę: „ Przygody Kubusia Puchatka”. Nie zabrakło też tańców z misiami, wspólnego śpiewania piosenek, dyplomów, medali oraz prac plastycznych, bo „ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

Katarzyna Wasyliszyn

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       26 listopada 2020r.
RODZICE!

 

Informuję, iż uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego kontynuują naukę zdalną do dnia 24 grudnia 2020r. Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian.

 

 Dyrektor szkoły

mgr Joanna Borys

 

                                                                                          

 

Dodał: Joanna Siwińska       23 listopada 2020r.
SKO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE

 

Już od najmłodszych lat warto uczyć się właściwego gospodarowania pieniędzmi. Szkolna Kasa Oszczędności sprzyja kształtowaniu tej umiejętności u dzieci.

W ramach pracy SKO w Szkole Podstawowej w Żydowie z okazji Światowego Dnia Oszczędzania (31 października) zorganizowany został konkurs na pracę plastyczną pod hasłem „Poznaj moc oszczędzania!”

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-IV. Do konkursu zgłoszono 18 prac, spośród których w dniu 6 listopada Komisja Konkursowa wybrała najlepsze:

1 miejsce Agata Wasyliszyn z klasy III

2 miejsce Marcelina Stypik z klasy II

3 miejsce Zuzanna Karpińska z klasy I

Wyróżnienia: Julia Obcarska, Eryk Ziatyk, Aleksandra Komarzewska – wszyscy z klasy IV.

Z rąk Pani Dyrektor Joanny Borys wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Szkolna Kasa Oszczędności działa w naszej szkole od wielu lat. Głównymi celami Szkolnej Kasy Oszczędności jest upowszechnianie idei systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi oraz popularyzacja wiedzy bankowej i przedsiębiorczości. 

Anna Murawska

 

Dodał: Joanna Siwińska       14 listopada 2020r.
#SZKOŁADOHYMNU

 

 

 

 

„W historii Polski, tak się składa - był kiedyś ponad wiek niewoli.

Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka:

by przez szacunek dla przeszłości ten dzień na zawsze dla Polaka

pozostał  Dniem Niepodległości.

                                                                                B. Brykczyński

 

10 listopada w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Mimo, że było nas niewiele ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wzięliśmy udział w kolejnej edycji MEN „ Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 przedszkolaki ubrane w odświętne stroje przyozdobione kotylionami w barwach ojczystych przyjmując właściwą postawę wspólnie z pracownikami szkoły odśpiewały pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski czcząc rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Katarzyna Wasyliszyn

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       11 listopada 2020r.
DRODZY RODZICE!

 

W związku z najnowszymi wytycznymi MEN uczniowie z klas 1-3 przechodzą na zdalny tryb nauczania przez okres od 9 do 29 listopada br. Zdalne nauczanie zostaje przedłużone dla uczniów klas 4-8 również do 29 listopada br. Bez zmian pracuje oddział przedszkolny.

Wszelkich informacji dotyczących funkcjonowania szkoły udziela telefonicznie sekretariat szkoły oraz wychowawcy klas dostępni przez dziennik elektroniczny Librus oraz inny ustalony z rodzicami komunikator.

Bardzo proszę  o systematyczne odwiedzanie naszej strony internetowej oraz odczytywanie komunikatów umieszczonych w dzienniku elektronicznym Librus.
O szczegółach nauczania zdalnego poinformują Państwa wychowawcy klas.

W przypadku problemów z uczestniczeniem dzieci w zajęciach zdalnych oraz innych zaistniałych problematycznych sytuacji proszę na bieżąco informować wychowawców klas oraz dyrektora.

Dodatkowo informuję, że dni 12 i 13 listopada br. są dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych. Szkoła zapewnia w tych dniach zajęcia opiekuńcze. 11 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy i nauki.

                                                  Dyrektor szkoły – mgr Joanna Borys

Dodał: Joanna Siwińska       6 listopada 2020r.
#SZKOŁA PAMIĘTA!

 

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą „Szkoła pamięta” najmłodsi uczniowie naszej szkoły uporządkowali zapomniane groby na Cmentarzu Parafialnym w Żydowie oraz zapalili znicze. Odwiedzili również groby swoich bliskich.

 

Dodał: Joanna Siwińska       1 listopada 2020r.
WAŻNA LEKCJA!

 

Biblioteka naszej szkoły jest miejscem, które często i chętnie odwiedzają uczniowie – zwłaszcza młodszych klas. W piątkowe przedpołudnie uczniowie pierwszej klasy mieli okazję poznać bibliotekę od podszewki.

Podczas zorganizowanej przez bibliotekarza lekcji, najmłodsi poznali księgozbiór biblioteki, dowiedzieli się, czym zajmuje się bibliotekarz oprócz wypożyczania książek, zapoznali się z regulaminem wypożyczalni. Ponadto mieli okazję obejrzenia czasopism dla dzieci sprzed 15 lat. Najwięcej emocji wzbudziły egzemplarze kieszonkowe książek naszych największych pisarzy, które dzieci oglądały z zaciekawieniem. Pierwszoklasiści wypożyczali już w tym roku książki, a na pamiątkę spotkania otrzymały pięknie ilustrowane egzemplarze książek „Pierwsze Abecadło” do czytania wspólnie z rodzicami w długie jesienne wieczory oraz plakaty z alfabetem.

Na koniec spotkania uczniowie obiecali, że ich przygoda z książką dopiero się zaczyna…

                                                                                              Joanna Borys

 

Dodał: Joanna Siwińska       1 listopada 2020r.
KONKURS 1000 POWODÓW, BY CZYTAĆ

 

„1000 powodów, by czytać”

 

Pomóżmy naszej szkole wygrać 1000 książek do biblioteki oraz czytniki e-booków od Empik Go. Wystarczy, że zainstalujecie aplikację i codziennie będziecie głosować na naszą szkołę i zgłoszoną do konkursu pracę. Wszystkie informacje poniżej, na plakatach. Liczę na Was. Każdy głos jest ważny.
A dlaczego warto czytać...

Czytam, bo wbrew modzie na telefony wszyscy w naszej szkole  lubimy sięgnąć po papierową wersję książki. Dlaczego?

Właśnie dlatego, że z każdą książką wiąże się jakaś historia, tajemnica. Każda, nawet bardzo zniszczona książka, zabiera nas w niesamowity, unikatowy świat. Oprócz nowych, pięknie ilustrowanych egzemplarzy, są w naszej szkolnej bibliotece perełki czytelnicze, które pamiętają lata powojenne. Pachną nostalgią i powodują, że łezka w oku się kręci.  Pewnie wielu napisałoby, że książki uczą, kształcą wyobraźnię i oczywiście mają rację. Dla nas jednak książki to przyjaciele, z którymi rozmawiamy przed snem i usypiamy trzymając za papierowe ręce, powiernicy, którzy nas wysłuchają i nie zganią z byle powodu, to odskocznia od problemów, które my - dzieci również posiadamy. Bywa, że to książki otwierają nam oczy na wiele spraw. To one nas rozśmieszają, wzruszają, pomagają zrozumieć świat.

Na koniec dodam, choć może to zabrzmieć dziwnie, że czytam, bo lubię
i chcę.

                                                                                              Aleksandra Borys

 

Dodał: Joanna Siwińska       28 października 2020r.
CODEWEEK

 

CODEWEEK - Europejski Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie

 

W dniach: 19-23 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania czyli Code Week.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja ta organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Aby móc kodować, wcale nie trzeba być programistą, wystarczą chęci i pomysły. W naszej szkole udział w kodowaniu wzięły wszystkie dzieci. Każdy miał okazję programować, bawiąc się przy tym doskonale.

W tym roku Code Week odbył się już po raz siódmy, a w naszej szkole po raz pierwszy i na pewno nie ostatni.

Inicjatywa Europejskiego Tygodnia Kodowania jest doskonałą okazją, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką. Najwięcej zajęć z kodowania odbyło się w klasach I-III. Uczniowie wraz z wychowawcami oraz innymi nauczycielami uczącymi prowadzili zajęcia w ramach tygodnia kodowania. W trakcie zajęć dzieci kodowały obrazki na macie i dyktandach graficznych. Na wielkiej macie do kodowania uczniowie programowali trasy dla różnych przedmiotów. Dodatkowo kształciły umiejętności matematyczne korzystając z aplikacji do kodowania dedykowanych do tablicy multimedialnej. Okazją do szlifowania kodowania stały się też zajęcia świetlicowe, na których powstawały obrazy tematyczne.

Zabawa i nauka z kodowaniem przyniosła dzieciom wiele radości. Do realizacji kodowania wykorzystaliśmy atrakcyjne dla dzieci narzędzia cyfrowe i inne pomoce służące nauce programowania: tablety, komputery, mata edukacyjna, płytka Makey Makey.

Poprzez udział w akcji Code Week odkryliśmy w programowaniu nową pasję!

                                                                                              Joanna Borys

 


Dodał: Joanna Siwińska       25 października 2020r.
CZYTAM Z KLASĄ - DZIEŃ DRZEWA

 

Lekturniki wykonane, czytusie z masy solnej już czekają na wspólne przygody. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie próżnują. W ramach programu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” zorganizowano w naszej szkole tydzień głośnego czytania oraz Dzień Drzewa.

Uczennice klasy siódmej przez cały tydzień odwiedzały klasy i czytały swoim młodszym kolegom lektury wskazane w programie, związane tematycznie z drzewami. Uczniowie z zaciekawieniem każdego poranka wsłuchiwali się w „Kapelusz pani Wrony” oraz „Drzewo do samego nieba”. Na zakończenie wykonały zadania w Lekturniku z pierwszego modułu pod okiem swoich czytusiów.

Nie zabrakło zachęty do czytania w postaci przepięknych plakatów przedstawiających korzyści płynące z sięgania po lekturę. Plakaty jeszcze długo będą zdobić ściany naszej szkoły i przypominać o powodach, dla których warto czytać.

Uwieńczeniem pierwszego spotkania z lekturą w ramach programu były obchody Dnia Drzewa. Podczas święta drzew, uczniowie, oprócz tego, że dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o drzewach i papierze, to również dobierze się bawili. Chmurka Tosia – bohaterka opowiadania, przeniosła naszych najmłodszych w świat ekologii, przyrody. Pokazała , jak wielkie znaczenie ma nasza rola w ochronie zasobów przyrodniczych, nasza świadomość ekologiczna i odpowiedzialność za przyszłość Ziemi. Nie zabrakło również uświadomienia uczniom roli czytania w życiu i rozwoju młodego człowieka.

Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia nasi podopieczni z uśmiechami na twarzach pozowali na tle swojego drzewa czytelniczo – ekologicznego.

 

                                                                             Joanna Borys

 

Dodał: Joanna Siwińska       25 października 2020r.
RODZICE!