poczekaj sekundeczkę
MENU

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Tomasz Trzciałkowski

   e-mail kontakt@idpo.pl

   tel. 511793443     

 

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start / SAMORZĄD UCZNIOWSKI / SAMORZĄD UCZNIOWSKI
serwis w tej chwili ogląda 2 osób
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
   | modyf: Joanna Siwińska 2018-11-8, 17:05 | 4685 odsłon
serwiszglossie

Wybory samorządowe

Jak co roku, nasza szkoła zorganizowała wybory do Samorządu Uczniowskiego, wybory na Opiekuna Samorządu, oraz Rzecznika Praw Ucznia. Nasze małe święto demokracji rozegrało się w tym roku w dwóch turach: 21 września i 2 października.

 To najbardziej odpowiedzialne ,,stanowiska” były przedmiotem wyborczego wyścigu. W pierwszej turze nie doszło do rozstrzygnięcia – dwoje kandydatów na stanowisko przewodniczącego SU oraz opiekuna SU uzyskało tę samą ilość głosów. Dopiero druga tura dała decydujące wyniki. Wyglądają one następująco: Przewodniczącą SU została, po raz drugi z rzędu, uczennica klasy siódmej Aleksandra Warda. Zastępcą Przewodniczącego został Leszek Ładosz. Na skarbnika SU została wybrana Wiktoria Boruszewska, a sekretarzem został Michał Woliński.

Kolejnym emocjonującym wyścigiem wyborczym tego roku szkolnego były wybory Opiekuna Samorządu. W drugiej turze wyścig ograniczył się do pojedynku między p. Ewą Hadała, dotychczasowym Opiekunem SU a p. Honoratą Bielicką, która pretendowała do tego tytułu po raz pierwszy. Uczniowie odważnie postawili na kogoś nowego i Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Honorata Bielicka.

Wybory dotyczyły również Rzecznika Praw Ucznia. Uczniowie zdecydowanie wskazali na p. Elżbietę Kubiszewską, co tylko potwierdza ogrom zaufania jakim cieszy się pani Rzecznik, po kilku latach oferowania swojej pomocy wszystkim potrzebującym.

Wybory zawsze zbliżają naszą małą społeczność, dając nam odpowiednią dawkę zaangażowania, rozrywki i konkurencji.

Wszystkim zwycięzcom wyborczego maratonu serdecznie gratulujemy i życzymy wam owocnej pracy w roku szkolnym 2018/2019.

Ewa Hadała