poczekaj sekundeczkę
MENU

 

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Tomasz Trzciałkowski

   e-mail kontakt@idpo.pl

   tel. 511793443     

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ / 2015/2016
serwis w tej chwili ogląda 1 osób
2015/2016
   | modyf: Joanna Siwińska 2018-06-16, 14:50 | 2467 odsłon
serwiszglossie

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016!

      24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy przyszedł czas  na upragnione wakacje. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we  Mszy Świętej w pobliskim kościele. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy za czas szczęśliwe spędzony w szkolnych murach i prosiliśmy o błogosławieństwo na okres wakacji. Następnie wszyscy  udaliśmy się do szkoły. Tu po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego odbył się uroczysty apel, na którym nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły kolejnemu rocznikowi. Pani Dyrektor Beata Szymko podziękowała wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły,  pracownikom administracji i obsługi  za pomoc w różnych sprawach, rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz szkoły oraz całemu gronu pedagogicznemu za  wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i  postaw uczniów. Później nastąpiło uroczyste wręczenie absolwentom świadectw ukończenia szkoły. Także w uroczysty sposób nagrody z rąk pani Dyrektor odebrali uczniowie, których wyniki w nauce były bardzo zadawalające.  Nagrodę najlepszego absolwenta otrzymała Kamila Raś, Henryka za naukę Patrycja Papież, Henryka  za kulturę Szymon Tomaszewicz, Henryka za  sport Grzegorz Ładosz. Z kolei Henryczki otrzymali za naukę Gabriela Jasiukiewicz, a za kulturę Grzegorz Olszanicki. Gratulujemy!

 

Po rozdaniu wszystkich nagród uczniom,  podziękowań i listów gratulacyjnych dla rodziców, przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez klasę szóstą. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw. Zgodnie ze słowami piosenki „ …Ale to już było i nie wróci więcej….” – rozpoczęły się wakacje.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy  samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

 


 

 

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       27 czerwca 2016r.
Akademia z okazji 70 lecia Szkoły Podstawowej w Żydowie

 

 

70 lecie Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie

    Powojenna historia Szkoły Podstawowej w Żydowie zaczyna się w roku 1946, a jej organizatorem i pierwszym kierownikiem był p. Marian Rogiński. Niestety po roku pracy został aresztowany, jak wynika z relacji naocznych świadków, za działalność w AK. Szkoła działa nadal, choć nie znamy wszystkich nazwisk pracujących tu nauczycieli. W roku szkolnym 1954/1955 kierownikiem zostaje pan Jan Malinowski, a rok później Jan Staniak. Pan J. Staniak był kierownikiem naszej szkoły przez trzydzieści lat i zachował się w pamięci uczniów jako genialny matematyk, który każdego usiłował nauczyć swojego przedmiotu. To za jego czasów, w 1973 roku zostaje oddana do użytku nowa część szkoły składająca się z 4 widnych i dużych sal lekcyjnych oraz sanitariatów. Podłączono centralne ogrzewanie. W 1995 roku przybywają kolejne pomieszczenia: biblioteka, sala do zajęć technicznych oraz kuchnia ze stołówką. Po czterech latach szkoła zyskuje pełnowymiarową salę gimnastyczną.  Wraz z rozwojem bazy lokalowej następuje wzrost liczby uczniów. W roku szkolnym 1954/1955 jest ich 70ciu, a w 1999 - 170 (najwięcej w historii szkoły). Ważnym wydarzeniem w dziejach naszej placówki było nadanie jej imienia Jana Henryka Dąbrowskiego w dniu 17 czerwca 2009r. Nasz patron, polski generał, bohater wojen napoleońskich, został zaproponowany ze względu na fakt, że szlak wędrówki jego legionów wiedzie przez naszą miejscowość. Propozycję tę wysunął podczas uroczystości 60-lecia szkoły ówczesny proboszcz miejscowej parafii, ksiądz prałat Jan Jarosz.

    Urodziny jubilatki rozpoczęły się Mszą Św. celebrowaną przez księdzaNastępnie, już na terenie szkoły p. dyrektor Beata Szymko powitała szanownych gości przybyłych na siedemdziesięciolecie naszej szkoły. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: przedstawiciele Urzędu Gminy Bartoszyce, z panią wójt Jadwigą Gut na czele, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z naszą placówką m.in. Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Bartoszyce, Policji oraz emerytowani i byli pracownicy szkoły, absolwenci i rodzice. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie wszystkich klas. Można było podziwiać ,,gimnastyczną" piosenkę grupy przedszkolnej, kolorowy taniec uczniów kl, III do melodii Brahmsa ,,Taniec węgierski". Duże wrażenie wywarł na zgromadzonych pokaz poloneza tańczonego przez przedstawicieli klas starszych w strojach z epoki napoleońskiej. Wszystko to w formie Teleekspresu połączone z najważniejszymi informacjami o naszej placówce. Powszechny aplauz wywołał wjazd przepięknego tortu urodzinowego. Nasza szkoła jak na siedemdziesięciolatkę trzyma się świetnie. Nie byłoby to możliwe bez sporego grona osób wielkiego serca i dobrej woli, które szczerze i stale w różnorodny sposób wspierają działania naszej szkoły. Wszystkim tym osobom i instytucjom chcielibyśmy serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę prosząc o dalszą serdeczną pamięć. Mamy nadzieję, że w tym samym gronie spotkamy się z okazji osiemdziesięciolecia Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie.

   

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       19 czerwca 2016r.
Majowe sukcesy naszych uczniów!

   Nasi uczniowie licznie i chętnie biorą udział w rozmaitych konkursach. Maj podobnie jak i poprzednie miesiące przyniósł nam wiele radosnych wiadomości.  I tak:

 

 

-  W Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz Matematyki 2016”, Kamila Raś z klasy VI zdobyła  II miejsce,

-  W  Gminnym Konkursie Ekologicznym „Co wiesz o lesie?” – zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Krawczykach nasi uczniowie z klasy VI w składzie: K. Raś, R. Łazarska, P. Papież oraz P.Sinkiewicz zdobyli II miejsce,

W Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Wojciechach pod patronatem wójt gminy Bartoszyce Jadwigi Gut, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach bryg. Andrzeja Harhaja oraz Prezesa OSP w Wojciechach Andrzeja Wierzbickiego, uczniowie klasy VI w składzie: S. Tomaszewicz, K. Kucharski, R. Łazarska, G. Ładosz, zdobyli Imiejsce.

W Gminnym  Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach”  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie, wyróżnienie Igor Warmachowski kl. 0 i Natalia Flis kl.1, klasa II  1 miejsce Julia Piechota, 3 miejsce  Ola Borys , wyróżnienie Błażej Kaliszewski,  klasa III  2 miejsce  Milena Siergiej,  wyróżnienie   Emila Klimek,  klasa IV  2 miejsce  Nikola Siergiej , 3 miejsce  Agata Rybak,  klasa V  2 miejsce  Dominika Boruszewska, 3 miejsce  Leszek Ładosz, klasa VI  wyróżnienie Kamila Raś.

W Gminnym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Wojciechach uczniowie w składzie: W. Woronowicz, M. Ładosz, G. Ładosz, S. Tomaszewicz, K. Kucharski, K. Ruciński zdobyli III miejsce

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       30 maja 2016r.
70 URODZINY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!