poczekaj sekundeczkę
MENU

 

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Tomasz Trzciałkowski

   e-mail kontakt@idpo.pl

   tel. 511793443     

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ
serwis w tej chwili ogląda 1 osób
   | modyf: Joanna Siwińska 2018-06-16, 14:36 | 2877 odsłon
serwiszglossie

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017!

 

 

23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy przyszedł czas  na upragnione wakacje. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we  Mszy Świętej w pobliskim kościele. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy za czas szczęśliwe spędzony w szkolnych murach i prosiliśmy o błogosławieństwo na okres wakacji. Następnie wszyscy  udaliśmy się do szkoły. Tu po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego odbył się uroczysty apel, który uświetnili swoimi występami dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy trzeciej. Pani Dyrektor Beata Szymko podziękowała wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły,  pracownikom administracji i obsługi  za pomoc w różnych sprawach, rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz szkoły oraz całemu gronu pedagogicznemu za  wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i  postaw uczniów. Na początku uroczystości wyróżniono uczniów klasy trzeciej statuetkami. Henryczka za naukę otrzymała Julia Piechota, natomiast Henryczka za kulturę Błażej Kaliszewski. Następnie pani dyrektor podziękowała pani Marcie Kaliszewskiej za okazaną pomoc i czynne włączenie się w życie szkoły. Pani Marta otrzymała tytuł „Przyjaciela szkoły”. Później wyróżniono uczniów klas IV – VI, a  po nich nagrodzono uczniów klasy II i III oraz wręczono podziękowania dla rodziców za okazaną pomoc i życzliwość. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy  samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

J. Siwińska

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       26 czerwca 2017r.
Bezpieczne wakacje!

 

 

 

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w naszej szkole odbyło się 22.06.2017 r. spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji Łukaszem Grabczakiem nt. "Bezpieczne wakacje”. Przypomniał on dzieciom o zagrożeniach czyhających na nich w  czasie wakacji, powiedział też jak ich unikać. Pan policjant omówił ze wszystkimi uczniami zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed kąpielami w niedozwolonych miejscach, zabawami przy drogach, niebezpiecznymi maszynami i urządzeniami, szczególnie na wsi. Przypomniał, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych i rozmowach z nimi. Ponadto nauczyciele na lekcjach omawiali  tematykę bezpieczeństwa: w czasie wędrówek po górach, wycieczek rowerowych, pobytu nad jeziorami czy nad morzem. Wszystkim wychowankom życzymy, aby wakacje upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

 

 J. Siwińska

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       26 czerwca 2017r.
Szkolna wycieczka do Malborka

7 czerwca 2017 roku wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Malborka. Wczesnym rankiem spotkaliśmy się w komplecie przed naszą szkołą. Żydowo żegnało nas deszczem, ale mimo to humory wszystkim dopisywały. Kiedy dotarliśmy do Malborka deszcz przestał padać a więc pogoda wycieczki nam nie popsuła. Widok ogromnego zamku krzyżackiego zrobił wielkie wrażenie na wszystkich. Swoimi opowieściami zaciekawiła nas również pani przewodnik, więc czas przeznaczony na zwiedzanie zamku minął bardzo szybko. Po obiedzie wyruszyliśmy do Dino Parku. A tam czekało wiele atrakcji: park linowy, kino 5D, ścieżka z ruchomymi smokami i groźnymi dinozaurami, karuzele, gokarty, lody. Niestety, tak już jest, że gdy dobra zabawa czas szybko mija. Pora wracać do domu. Pozostaną pamiątki, wspomnienia i plany na następną wycieczkę za rok.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce fotografie.

Elżbieta Kubiszewska

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       13 czerwca 2017r.
Gminne Spotkanie Przedszkolaków- Bawimy się z językiem angielskim!

9 czerwca  ośmioro dzieci z naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu przedszkolaków zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Bartoszycach. Głównym celem spotkania było rozbudzenie u dzieci pozytywnej motywacji do nauki języka obcego poprzez przeżywanie radości i satysfakcji podczas zabaw z językiem angielskim. W spotkaniu wzięło udział 6 gminnych szkół. Dzieci zaprezentowały zabawę  oraz piosenkę, których wcześniej nauczyły się podczas zajęć języka angielskiego. Uczestniczyły również w zabawach zorganizowanych przez gospodarzy spotkania  a także miały okazję skorzystać z atrakcji na placu zabaw. Na koniec spotkania otrzymały prezenty w postaci piłek i książeczek. Wizyta w Gminnym Przedszkolu zaowocowała nie tylko pogłębieniem znajomości języka angielskiego ale również przyjaźniami zawartymi z dziećmi z innych szkół. Przedszkolaki uśmiechnięte i zadowolone wróciły z wycieczki.

 

Jolanta Milewska

 

                                                               

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       12 czerwca 2017r.
Wizyta w Domu Opieki Społecznej w Szczurkowie!

 

 

31 maja 2017 roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żydowie odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Korzystając z faktu, że 26 maja obchodzony był Dzień Matki  dzieci zaprezentowały Seniorom bardzo bogaty i urozmaicony repertuar – śpiewały piosenki okolicznościowe, tańczyły różne tańce. Następnie wręczyły  pięknie wykonane laurki z życzeniami wszelkiej pomyślności w ciągu całego roku oraz bukieciki z kwiatów polnych. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej entuzjastycznie reagowali  na występ, nagradzając  dzieci brawami. Po występach na wszystkich czekał wspaniały poczęstunek w postaci grilla. Wizyta była dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. 

Joanna Siwińska 

 
Dodał: Joanna Siwińska       6 czerwca 2017r.
PIKNIK RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

 

 

Maj jest jednym z najpiękniejszych, pachnącym konwaliami miesiącem w roku. Jest to czas, w którym obchodzimy DZIEN, jeden jedyny w roku. DZIEN MATKI, bo o nim mowa, jest szczególny bez względu na to, ile mamy lat czy tez jaka odległość dzieli nas od naszych UKOCHANYCH MAM. W ten wyjątkowy dzień, 26 maja 2017 roku, zaprosiliśmy do naszej szkoły wszystkich naszych rodziców na Piknik Rodzinny, by razem móc uczcić to wspaniałe święto.  Z pomocą p. dyrektor B. Szymko i wszystkich pracowników naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych gości przygotowana została fantastyczna zabawa.  Nasi kochani rodzice i inne bliskie nam osoby mogły najpierw podziwiać występy ukochanych dzieci, po których mamy i tatusiowie otrzymali specjalne portrety z opisami i  laurki , oczywiście razem z najlepszymi życzeniami. Uczniowie z klasy V i VI  przedstawili nam bardzo ciekawy spektakl o tematyce profilaktycznej. Natomiast nasi najmłodsi uczniowie  zaprezentowali wspaniałe piosenki i tańce. W tym dniu odwiedziło nas wielu znakomitych gości. Po części artystycznej na wszystkich czekało wiele  atrakcji. Malowanie twarzy, zabawy na dmuchańcach, aukcja prac plastycznych, potyczki rodzinne oraz słodki poczęstunek.  Nie mogło też zabraknąć przepysznych pieczonych kiełbasek z rożna i innych smakołyków. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień w tak wyjątkowy sposób z tak wyjątkowymi osobami!

J. Siwińska

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       30 maja 2017r.
Spotkanie z policjantką w Szkole Podstawowej w Żydowie!

 

 

    W 17 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantkę asp. sztab.  Martą Drews, specjalistką ds. nieletnich. Głównym tematem rozmowy była odpowiedzialność karna nieletnich. Policjantka zwróciła uwagę nie tylko na prawa, ale także obowiązki uczniów, poruszyła temat o wzajemnej tolerancji, cyberprzemocy i jej skutkach prawnych, zwróciła uwagę, że niektóre zachowania uczniów mające na celu zaimponowanie grupie, mogą okazać się czynem karalnym. Funkcjonariuszka wyjaśniła, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie za popełnienie czynów zabronionych takich jak: rozbój,  pobicie. Uczniowie dowiedzieli się, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć negatywne skutki w dorosłym życiu. Nieco dłużej zatrzymała się nad tematem używek (papierosy, alkohol, narkotyki i dopalacze). Dokąd prowadzą używki? – na to oraz na inne pytania dotyczące środków odurzających starała się odpowiedzieć p. Marta. Przypomniała dzieciom, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami jest nielegalne. Ostrzeżenia dotyczyły również dopalaczy. Eksperymentowanie z nimi kosztowało niektórych życie. Spotkanie ukazało dzieciom powagę oraz skalę problemu jakim jest uzależnienie.

J. Siwińska

 

 
Dodał: Joanna Siwińska       30 maja 2017r.
PIKNIK RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE