poczekaj sekundeczkę
MENU

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Tomasz Trzciałkowski

   e-mail kontakt@idpo.pl

   tel. 511793443     

 

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start /
serwis w tej chwili ogląda 2 osób
serwiszglossie

BEZPIECZNE FERIE!

      16.01.2020r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantem Wojciechem Bałdygą nt. "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Przypomniał on dzieciom o zagrożeniach czyhających na nich w  trakcie ferii zimowych, powiedział też jak ich unikać. Pan policjant omówił ze wszystkimi uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, ostrzegł przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielił wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

 J. Siwińska

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       20 stycznia 2020r.
BAL KARNAWAŁOWY!

W Szkole Podstawowej w Żydowie 17 stycznia 2020 r., jak co roku odbył się bal karnawałowy. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale i maskarady. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, ponieważ dostarcza im wielu przeżyć i radości. W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce, do którego przybyli: dzielni rycerze, piękne księżniczki i wróżki. Od rana po korytarzu przemykały kolorowe postacie bajkowe. Na sali pląsały księżniczki, wróżki, cyganki, królewny, rycerze, klauni. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i konkursach prowadzonych przez Samorząd Uczniowski. Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni ogłoszono  przerwę na posiłek i słodki poczęstunek w klasach. Nie zabrakło również Mikołaja, z którego rąk najmłodsi odebrali paczki. Maluchy piosenką i wierszykami powitały gościa. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę. Podziękowania należą się Samorządowi Uczniowskiemu i Radzie Rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu tak świetnej zabawy.

Joanna Siwińska

 

Dodał: Joanna Siwińska       20 stycznia 2020r.
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA!

Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę. „To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia...” Nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Jak co roku w naszej szkole nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej 15 stycznia 2020 roku. Licznie przybywający do naszej placówki goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Na uroczystości obecni również byli seniorzy z Domu Opieki Społecznej w Szczurkowie. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze prezentowały wierszyki, piosenki i tańce dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Następnie wystąpiły  dzieci z klas I, II i III. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem,  przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

Joanna Siwińska

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       20 stycznia 2020r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 

UWAGA RODZICE!

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie

z rodzicami, które odbędzie się

5 lutego 2020 roku (środa)

o godz. 15.30

w Szkole Podstawowej

im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

          Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Dodał: Joanna Siwińska       15 stycznia 2020r.
BAL KARNAWAŁOWY!

Znalezione obrazy dla zapytania ruchome obrazki bal karnawałowy

Serdecznie zapraszamy

rodziców i uczniów na bal karnawałowy

do Szkoły Podstawowej

im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie.

Bal odbędzie się 17 stycznia 2020 roku

w godzinach  od 9.00 do 12.00.

Dyrektor Szkoły i Nauczyciele!

Dodał: Joanna Siwińska       8 stycznia 2020r.
Święto Babci i Dziadka!

Dodał: Joanna Siwińska       7 stycznia 2020r.
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

 

Dodał: Joanna Siwińska       29 grudnia 2019r.
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ!

 UWAGA RODZICE!

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Jana Henryka Dąbrowskiego

w Żydowie

informuje, iż przerwa świąteczna trwa

od 23 grudnia 2019 roku

do 6 stycznia 2020 roku. W tych dniach

nie będzie zajęć w szkole.

Dzieci wracają do szkoły

7 stycznia 2020 roku.

Życzymy zdrowych i wesołych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020.

 

Dodał: Joanna Siwińska       20 grudnia 2019r.
Mikołajki w Szkole Podstawowej w Żydowie!

Imieniny świętego Mikołaja to doskonała okazja do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Zgodnie z tradycją naszej szkoły 6 grudnia 2019 r. dzieci klas 0-VIII spotkały się z  Mikołajem. Tego dnia wszyscy założyli mikołajkowe czapki. Mikołaj dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki. Zanim jednak uczniowie otrzymali upominki, musieli zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Każdy był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Dodał: Joanna Siwińska       8 grudnia 2019r.
ANDRZEJKI W SZKOLE PODSATWOWEJ W ŻYDOWIE!

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. 29 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Honoraty Bielickiej przygotował wróżby andrzejkowe oraz dyskotekę dla wszystkich uczniów. W tym dniu korytarz szkolny została zamieniona w "Salę Wróżb". Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale również wśród  nauczycieli cieszyły się ciasteczka z wróżbami.

Dodał: Joanna Siwińska       2 grudnia 2019r.
WARSZTATY PLASTYCZNE!

101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości klasa pierwsza świętowała już 7 listopada. Tego dnia w naszej klasie odbyły się otwarte warsztaty plastyczne, na które zostali zaproszeni rodzice. Celem warsztatów było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem, poznanie ważnej postaci historycznej jaką był Józef Piłsudski, włączenie rodziców w pracę wychowawczą szkoły. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali piękne kokardy narodowe – tradycyjne symbole patriotyzmu Polaków. Towarzyszyły one między innymi powstańcom styczniowym i wielkopolskim, przypinali je do rogatywek ułani Legionów Polskich.

Anna Murawska

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       20 listopada 2019r.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA - APEL!

          Dla uczczenia obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy ósmej przygotowali program słowno – muzyczny, który 8 listopada został przedstawiony społeczności szkolnej. Z powodu podniosłego charakteru uroczystości galowe stroje dekorowały kotyliony narodowe własnoręcznie wykonane przez uczniów. Równo o godzinie 11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego.

Po dokonaniu w 1795 roku przez Rosję, Prusy i Austrię trzeciego rozbioru Polski, nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy i świata na 123 lata.

Uczniowie w krótkim programie artystycznym przypomnieli wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Recytowane wiersze przeplatało wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych związanych z okresem I wojny światowej.

12 listopada z programem artystycznym uczniowie wystąpili przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Występ zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

E. Kubiszewska