poczekaj sekundeczkę
MENU

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

   Kontakt: Tomasz Trzciałkowski

   e-mail kontakt@idpo.pl

   tel. 511793443     

 

 

 

     

 

 

 

 

 


 

start /
serwis w tej chwili ogląda 1 osób
serwiszglossie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA KLASY I

Kochana Mamusiu i kochany Tato,

 będę pierwszakiem, co powiecie na to?

 Podczas pasowania złożę przyrzeczenie,

 a teraz Wam przesyłam ważne zaproszenie.

 

Dnia 14 października 2019  roku  w naszej szkole odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

oraz „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”.

Program uroczystości: 

 

  • godzina 9.00  - część oficjalna (sala gimnastyczna),
  • program artystyczny w wykonaniu dzieci kl.,
  • uroczyste pasowanie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie,
  • spotkanie w klasach z wychowawczynią,
  • godzina 12.00 odwóz dzieci.

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       8 października 2019r.
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków!

20 września  2019 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję czytelniczą z „Gangiem Słodziaków”.  Tego dnia p. Monika Tarasewicz, która jest mamą uczennicy klasy drugiej oraz członkiem Szkolnej Rady Rodziców,  zapoznała  dzieci  z pierwszą przygodą Gangu Słodzików z  nowej edycji.  Zadaniem dzieci jest codzienne głośne czytanie przez 21 dni potwierdzone podpisem rodziców i zebranie naklejek od nauczyciela na „drzewku motywacyjnym”. Pani Monika  rozpoczęła szkolną akcję głośnego czytania. W kolejnych miesiącach będziemy gościli innych rodziców chętnych do głośnego czytania dzieciom w szkole. Czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka, ponieważ uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pobudza wyobraźnię. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to akcja dla klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.

Dodał: Joanna Siwińska       23 września 2019r.
OGÓLNOPOLSKA AKCJA”SPRZĄTAMY”

        20 września 2019 roku uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą „Sprzątamy”. Akcja została zorganizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Miała na celu zaangażowanie dzieci i młodzieży w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. Uczniowie zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki, pod opieką wychowawców i leśniczego Nadleśnictwa Bartoszyce ruszyli sprzątać las w pobliżu szkoły. Żadna butelka, puszka czy reklamówka nie miała szans ze spostrzegawczymi oczami uczniów. Żaden śmieć nie pozostał ukryty w zaroślach lasu. A że pogoda dopisywała, akcja sprzątania lasu przebiegła sprawnie. Uczniowie wrócili do szkoły w dobrych humorach, zadowoleni z dobrze wykonanego zadania. 

 

E. Kubiszewska

 

 

 

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       23 września 2019r.
Ubezpieczenie - rok szkolny 2019/2020

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie wybrała ofertę grupowego ubezpieczenia uczniów NNW firmy AVIVA.

Proponowane są następujące warianty:

Zakres ubezpieczenia

Warianty ubezpieczenia

dobry

bardzo dobry

wzorowy

celujący

 

składka roczna za 1 osobę

 

 

39 zł/rok

 

59 zł/rok

 

75 zł/rok

 

289 zł/rok

 

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci   i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia.  Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. Rodzice uczniów, którzy nie skorzystają z możliwości ubezpieczenia grupowego proponowanego w szkole,  zobowiązani są do złożenia stosownego oświadczenia o zawarciu indywidualnego ubezpieczenia swojego dziecka.

 

Dodał: Joanna Siwińska       18 września 2019r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 

UWAGA RODZICE!

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie

z rodzicami, które odbędzie się

26 września 2019 roku (czwartek)

o godz. 15.30

w Szkole Podstawowej

im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

           Dyrektor i Rada Pedagogiczna

 

Dodał: Joanna Siwińska       4 września 2019r.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacjach.  Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 02.09.2019 r. Najpierw miała miejsce  msza święta w kościele parafialnym, podczas której ksiądz proboszcz Mariusz Grabas powitał pierwszoklasistów i poświęcił uczniowskie tornistry wraz z przyborami szkolnymi.  Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły, Beata Szymko, która powitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi. Uczniom pani dyrektor życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego dzieci udały się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, gdzie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole i planami na nowy rok. 

 

Dodał: Joanna Siwińska       3 września 2019r.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

02.09.2019 rok (poniedziałek)

 

7.30 -7.45 Spotkanie w klasach.

8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i tornistry pierwszoklasistów.

9.00 Apel w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie.

9.30 Spotkanie w klasach z wychowawcami.

10.00 Odwóz dzieci.

                                                       Serdecznie zapraszamy!

Dodał: Joanna Siwińska       28 sierpnia 2019r.
WAKACJE!

Znalezione obrazy dla zapytania wspaniałych wakacji gif

Dodał: Joanna Siwińska       22 czerwca 2019r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy przyszedł czas  na upragnione wakacje. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we  Mszy Świętej w pobliskim kościele. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy za czas szczęśliwe spędzony w szkolnych murach i prosiliśmy o błogosławieństwo na okres wakacji. Następnie wszyscy  udaliśmy się do szkoły. Tu po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego odbył się uroczysty apel, na którym nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły kolejnemu rocznikowi. Pani Dyrektor Beata Szymko podziękowała wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły,  pracownikom administracji i obsługi  za pomoc w różnych sprawach, rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz szkoły oraz całemu gronu pedagogicznemu za  wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i  postaw uczniów. Po części artystycznej przygotowanej przez klasę ósmą nastąpiło uroczyste wręczenie absolwentom świadectw ukończenia szkoły. W uroczysty sposób nagrody z rąk pani Dyrektor odebrali uczniowie, których wyniki w nauce były bardzo zadawalające.  Nagrodę najlepszego absolwenta otrzymał Emil Kucharski, który również otrzymał Henryka za naukę, Henryka za kulturę i Henryka za  sport. Gratulujemy! Następnie pani dyrektor podziękowała pani Katarzynie Osiak za okazaną pomoc i czynne włączenie się w życie szkoły. Pani Kasia otrzymała tytuł „Przyjaciela szkoły”. Po rozdaniu wszystkich nagród uczniom,  podziękowań i listów gratulacyjnych dla rodziców uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw. Zgodnie ze słowami piosenki „ …Ale to już było i nie wróci więcej….” – rozpoczęły się wakacje. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy  samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

J. Siwińska 

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       22 czerwca 2019r.
Zaproszenie na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dodał: Joanna Siwińska       17 czerwca 2019r.
Bezpieczne wakacje!

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w naszej szkole odbyło się w czerwcu 2019 roku  spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji nt. "Bezpieczne wakacje”. Przypomniał on dzieciom o zagrożeniach czyhających na nich w  czasie wakacji, powiedział też jak ich unikać. Pan policjant omówił ze wszystkimi uczniami zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed kąpielami w niedozwolonych miejscach, zabawami przy drogach, niebezpiecznymi maszynami i urządzeniami, szczególnie na wsi. Przypomniał, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych i rozmowach z nimi. Ponadto nauczyciele na lekcjach omawiali  tematykę bezpieczeństwa: w czasie wędrówek po górach, wycieczek rowerowych, pobytu nad jeziorami czy nad morzem. Wszystkim wychowankom życzymy, aby wakacje upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

J. Siwińska

 

Dodał: Joanna Siwińska       17 czerwca 2019r.
Wycieczka na Mazury uczniów Szkoły Podstawowej w Żydowie!

10 czerwca 2019 roku uczniowie klas 0-IV wybrali się na wycieczkę na Mazury. Pierwszym punktem programu była Galindia Przewodnik ubrany w skóry, w ciekawy sposób przedstawił nam obrzędy dawnych mieszkańców. Zainteresowały nas liczne drewniane rzeźby na terenie skansenu. Spacer po Osadzie Galindów wywarł na wszystkich niesamowite wrażenia szczególnie nietypowe budowle jak: pieczary, lochy demonów, studnie głodowe, uroczyska leśne, bursztynowa komnata czy też rytualny krąg kamienny.  Następnie udaliśmy się do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski. Rejs po jeziorze Śniardwy, największym jeziorze w Polsce, przyniósł wiele wrażeń. Podziwialiśmy piękno przyrody Mazur z perspektywy wody. Ciekawy również okazał się spacer po centrum miasta wzdłuż Placu Wolności z fontanną Króla Sielaw oraz malowniczą promenadą przy porcie jachtów nad jeziorem Mikołajskim.

J. Siwińska

 

Dodał: Joanna Siwińska       17 czerwca 2019r.
Gminne Spotkanie Przedszkolaków- Bawimy się z językiem angielskim!

     31 maja  siedmioro dzieci z naszej szkoły wzięło udział w IV Gminnym Przeglądzie Przedszkolaków zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Bartoszycach.  Głównymi celami spotkania były organizacja wspólnej zabawy w grupie rówieśniczej jako przygotowanie do nauki języka angielskiego oraz  rozbudzenie u dzieci pozytywnej motywacji do nauki języka obcego. 

Dzieci zaprezentowały 2 piosenki, których wcześniej nauczyły się podczas zajęć języka angielskiego. Uczestniczyły również w zabawach językowych, nauczyły się nowej rymowanki, a także miały okazję skorzystać z wielu atrakcji na placu zabaw. Na koniec spotkania otrzymały słodki poczęstunek oraz prezent  w postaci klocków. Była to nasza kolejna wizyta w Gminnym Przedszkolu.  Jak zwykle ciepło  i serdecznie zostaliśmy przyjęci przez gospodarzy. Na pożegnanie otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie za rok i  na pewno z niego skorzystamy.

                                                                                                                      Jolanta Milewska

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       2 czerwca 2019r.
Gminny Konkurs Języka Angielskiego

23 maja 2019 r. nasi uczniowie: Bartosz Wędrowski oraz Michał Woliński  wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Sokolicy.

            Chłopcy pisali test  składający się z części słuchowej oraz pisemnej. Trwał on 45 minut. W rezultacie zdobyli drużynowo III miejsce.  Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrodę dla szkoły.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

J. Milewska

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       2 czerwca 2019r.
MIGAWKA Z FESTYNU RODZINNEGO 24.05.2019

Dodał: Mirosław Gutowski       24 maja 2019r.
SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻYDOWIE ZDOBYŁA CERTYFIKAT

MAMY CERTYFIKAT!

 

Taka okazja zdarza się w historii człowieka (w historii szkół również) tylko raz. Mieliśmy bowiem niezaprzeczalny zaszczyt, połączony z przyjemnością, włączyć się w świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. I to jak!

Nasza szkoła wzięła udział w programie ,,Szkoła dla Niepodległej”. Aby uzyskać  ten tytuł  musieliśmy wykonać siedem zadań z pięciu zaproponowanych obszarów w okresie od września 2017r. do grudnia 2018roku. Było to pretekstem do cieszenia się tą niezwykłą rocznicą przez dłuższy czas.

 

Zaczęliśmy jeszcze w 2017 r.,  bowiem rozpoczynający nasz udział w programie apel z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przedstawialiśmy nie tylko kolegom i nauczycielom, ale przygotowaliśmy Gminne Obchody Dnia Niepodległości. Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żydowie wypełnił się najważniejszymi osobami w gminie i powiecie. Przybyły się najwyższe lokalne władze, Pani Wójt, Pan Burmistrz i pan Starosta, dyrektorzy szkół gminnych, radni gminy oraz poczty sztandarowe szkół,  XX Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, Nadleśnictwa oraz Związku Sybiraków. Stawili się również rodzice oraz okoliczni mieszkańcy. Uczniowie wzruszyli zebranych do łez piękną recytacją i śpiewem oraz polonezem zamykającym część artystyczną.

     Wiosną zaczęliśmy biegać! Biegać dla Niepodległej! 4 maja 2018r. rozradowani piękną pogodą pobiegliśmy ciesząc się młodością, wolnością i niepodległością.  Była to nowa dla nas forma patriotyzmu, ale jakże przyjemna i przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości. Biegliśmy w dużej grupie, bo nie tylko uczniowie korzystali z tej rekreacji, ale również rodzice, absolwenci, nauczyciele oraz starsze rodzeństwo – słowem każdy, kto tylko mógł tego dnia wyjść z domu.

Planując działania pamiętaliśmy również o udziale naszego patrona, Jana Henryka Dąbrowskiego, w walkach o odzyskanie naszej niepodległości. Tablice granitowe znajdujące się na terenie naszej szkoły upamiętniają miejsca bitew podczas kampanii 1807r., kiedy generał Dąbrowski walczył o niepodległość u boku Napoleona. Na stulecie odzyskania niepodległości miejsce to zostało pięknie udekorowane, a społeczność uczniowska  odśpiewała cały hymn państwowy.

Patriotyzm, żeby był żywy, musi nam towarzyszyć na co dzień. W pamięci, w pieśni, w sztuce, w szkole, w każdym domu. Nie co sto lat, nie dwa razy do roku. Zawsze. Dlatego pierwszą szkolną wycieczkę w październiku 2018r. zaplanowaliśmy nie tylko do kina, ale odwiedziliśmy Cmentarz Wojenny w Lidzbarku Warmińskim. Spoczęli tam żołnierze armii rosyjskiej, ale także Brytyjczycy, Francuzi i Polacy którzy zostali wzięci do pruskiej niewoli podczas działań wojennych I wojny światowej. Na niektórych grobach widniały nazwiska, ale wiele było bezimiennych. Zapalając znicze myśleliśmy o tym, że spoczywają tu ludzie, którzy zginęli walcząc o nowy kształt świata, który nam, Polakom, przyniósł niepodległość.

Pamięć przekazuje się nie tylko w szkolnej ławce i przy tablicy, ale także przy domowym ognisku, mogąc odnieść coś tak wielkiego jak historia Polski do ludzi i spraw nam najbliższych. Dlatego, chcąc lepiej zrozumieć jaki wpływ wywarł 11 listopada 1918r. na nasze rodziny, zapytaliśmy o to naszych dziadków. Co prawda, większość z nich również tego nie pamięta, bo nasi dziadkowie są na to za młodzi, ale dzięki nim poznaliśmy lepiej codzienne troski i zmartwienia Polaków na przestrzeni tych stu lat. Zebrane wspomnienia zaprezentowaliśmy na szkolnej wystawie ,,Gdzie byli moi dziadkowie sto lat temu?I” Była to dla nas ogromna lekcja pokory, historii i zaradności, jaką w ciężkich czasach ludzie potrafią z siebie wykrzesać.

Jednym z ostatnich działań było zaprojektowanie symbolu Niepodległej. Wielu uczniów uruchomiło swoją wyobraźnię i kreatywność, aby przedstawić ciekawe pomysły na upamiętnienie stulecia istnienia państwa polskiego. Zadanie miało formę konkursu, dlatego w tajnym głosowaniu, w którym mógł wziąć udział każdy uczeń i pracownik szkoły wybraliśmy najciekawszą pracę. Najwięcej głosów zdobył projekt wykonany przez uczennicę klasy ósmej Dominikę Boruszewską.

Uzyskanie tytułu ,,Szkoła dla Niepodległej” jest dla nas powodem do dumy i ukoronowaniem starań towarzyszących nam przez ponad rok. Nieliczni podjęli się tego trudu i nie wszyscy dotarli do zaplanowanego finału. Mamy nadzieję, że wspomnienia związane z niecodziennymi działaniami będą nam towarzyszyły przez całe życie, a nasze świadectwo miłości Ojczyzny obudzi patriotyzm w innych.

 Ewa Hadała

 

 

 

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       19 maja 2019r.
DZIEŃ ZIEMI i GMINNY KONKURS PLASTYCZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ ŻYDOWIE !

    14 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi oraz rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Plastycznego „Zwierzęta wokół nas”. Na uroczystość przybyli zaprzyjaźnieni z naszą szkołą przedstawiciele  Nadleśnictwa Bartoszyce oraz Koła Łowieckiego „Szarak”. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I i II zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki o tematyce przyrodniczej. Nasz gość z Nadleśnictwa Bartoszyce pan Wiesław Oziewicz  przygotował bardzo ciekawą i pouczającą prezentację o zwierzętach żyjących w  naszych lasach. Dekorację apelu stanowiły prace plastyczne, które wpłynęły na organizowany przez naszą szkołę Gminny Konkurs Plastyczny. Na konkurs wpłynęło 109 prac z sześciu  szkół podstawowych Gminy Bartoszyce. Zaproszeni goście, jako komisja konkursowa, wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mieli na pewno niełatwe zadanie. Sponsorami nagród dla laureatów było Nadleśnictwo Bartoszyce i Koło Łowieckie „Szarak”. Gratulujemy zwycięzcom.

E. Kubiszewska

Dodał: Joanna Siwińska       14 maja 2019r.
WARSZTATY DLA RODZICÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W ŻYDOWIE!