poczekaj sekundeczkę
start /
serwis w tej chwili ogląda 3 osób
serwiszglossie

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI - APEL

          Spotykamy się dzisiaj na apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności.11-ty listopada to wielka data - symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa”.

Tymi słowami 9 listopada 2018 roku rozpoczął się w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie uroczysty apel poświęcony obchodom wielkiej rocznicy. Przepiękne biało – czerwone kotyliony podkreśliły niezwykłość uroczystości. O godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przybyli goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Symbole narodowe i pieśni patriotyczne pomagały naszemu Narodowi przetrwać trudne chwile zaborów, wojen i okupacji. W przygotowanym montażu słowno – muzycznym uczniowie klasy V przedstawili okoliczności wydarzeń, które doprowadziły do utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które stały się dla naszej historii symbolami. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych.   

       Tego samego dnia na zaproszenie kierownictwa Domu Pomocy Społecznej   w Szczurkowie uczniowie zaprezentowali pensjonariuszom przygotowany program artystyczny. Mieszkańcy DPS entuzjastycznie reagowali na występ, nagradzając dzieci brawami. Również uczniowie byli widzami i słuchaczami przygotowanego przez gospodarzy występu, którzy z wielkim przeżyciem recytowali wiersze, czy odczytywali przygotowane teksty. Następnie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.                  

Po występach uczniowie oraz mieszkańcy DPS spotkali się na wspólnym słodkim poczęstunku.

Wizyta w DPS była prawdziwą lekcja wychowawczą, która uczy szacunk i życzliwości do drugiego człowieka.

 E. Kubiszewska

 

Dodał: Joanna Siwińska       13 listopada 2018r.
Święto Niepodległości!


Dla uczczenia obchodów Setnej Rocznicy

Odzyskania Niepodległości

mamy przyjemność zaprosić uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły na uroczysty apel, który odbędzie się w piątek,

9 listopada 2018r. o godzinie 11.11.

Z powodu podniosłego charakteru uroczystości wszystkich obowiązuje strój galowy.

 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

 

Dodał: Joanna Siwińska       8 listopada 2018r.
DZIEŃ PAPIESKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE

 

      29 października 2018r.
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       26 października 2018r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami                    UWAGA RODZICE!

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 21 listopada 2018 roku (środa) o godz. 15.30

w Szkole Podstawowej

im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

           Dyrektor i Rada Pedagogiczna

 

Dodał: Joanna Siwińska       26 października 2018r.
DZIEŃ NAUCZYCIELA I PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W  tym dniu gościliśmy w naszej szkole zastępcę Wójta Gminy Bartoszyce p. Bogdana Miluskiego, który przekazał pracownikom szkoły życzenia w imieniu pani wójt Jadwigi Gut oraz wręczył Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce. Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Dyrektor szkoły Beata Szymko złożyła podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w dalszej pracy. Przy tej okazji  zostały wręczone Nagrody Dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników obsługi. Popłynęło również wiele ciepłych i miłych słów w kierunku naszych nauczycieli od p. Joanny Rurka, przedstawiciela Szkolnej Rady Rodziców.  Pani Joanna w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uczniowie również złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne laurki i kwiaty. W naszej szkole jak co roku w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to moment, na który czeka niejeden pierwszoklasista. Ta wieloletnia, polska tradycja jest chętnie kontynuowana w każdej szkole. Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem; że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny. Przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni klasy pierwszej Pani Joanny Siwińskiej pasowanie składało się z trzech elementów:

 - część artystyczna z wierszami i piosenkami przygotowanymi przez dzieci,

 - pasowanie wraz ze złożeniem ślubowania,

- spotkanie w klasach, połączone z drobnym poczęstunkiem.

 

Dodał: Joanna Siwińska       16 października 2018r.
Sukcesy sportowe uczniów ze Szkoły Podstawowej im J. H. Dąbrowskiego w Żydowie!

4 października 2018 roku w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjalnych. W tym roku  w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem przewodnim biegów było: Biegamy dla Niepodległej”. Udział wzięło 134 zawodników, którzy rywalizowali między sobą  o najlepsze miejsca nagradzane medalami. Uczniów z naszej szkoły do biegów przełajowych przygotował p. A. Binięda. Wspólnie odnieśli  wiele sukcesów. Oto wyniki sportowych zmagań:

Klasy IV III m. – Kucharska Magdalena 

 Klasy VI II m. –  Klimek Emilia,  III m. –Jasiukiewicz Gabriela

Klasy VII II m.-  Warda Aleksandra III m. – Kozłowski Szymon 

Klasy VIII I m. – Kozłowska Oliwia, III m. – Kucharski Emil

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       11 października 2018r.