poczekaj sekundeczkę
start /
serwis w tej chwili ogląda 2 osób
serwiszglossie

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacjach.  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się 03.09.2018 r. Najpierw miała miejsce  msza święta w kościele parafialnym, podczas której ksiądz proboszcz Mariusz Grabas powitał pierwszoklasistów i poświęcił uczniowskie tornistry wraz z przyborami szkolnymi.  Następnie uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły-Beata Szymko, która powitała wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi. Uczniom pani dyrektor życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego dzieci udały się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, gdzie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole i planami na nowy rok. 

 

 

 

 

 

 

Dodał: Joanna Siwińska       9 września 2018r.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 Podobny obraz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 03.09.2018 rok (poniedziałek) 

  

7.30 -7.45 Spotkanie w klasach.

8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i tornistry pierwszoklasistów.

9.00 Apel w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie.

9.30 Spotkanie w klasach z wychowawcami.

10.00 Odwóz dzieci.

Serdecznie zapraszamy

Dodał: Joanna Siwińska       28 sierpnia 2018r.
ZEBRANIE Z RODZICAMI!

 Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami        UWAGA RODZICE!

 

Serdecznie zapraszamy na zebranie

z rodzicami, które odbędzie się

13 września 2018 roku (czwartek)

o godz. 15.30

w Szkole Podstawowej

im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

           Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Dodał: Joanna Siwińska       28 sierpnia 2018r.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE

22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po dziesięciu miesiącach trudu nauki i pracy przyszedł czas  na upragnione wakacje. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we  Mszy Świętej w pobliskim kościele.  Następnie wszyscy  udaliśmy się do szkoły. Tu po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego odbył się uroczysty apel, który uświetnili swoimi występami dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej  i  trzeciej. Pani dyrektor Beata Szymko podziękowała wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły, rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz szkoły oraz całemu gronu pedagogicznemu za  wkład w rozwój wiedzy, umiejętności i  postaw uczniów. Na początku uroczystości wyróżniono uczniów klasy trzeciej statuetkami - Henryczek za naukę oraz Henryczek za kulturę. Następnie pani dyrektor podziękowała rodzicowi naszego ucznia, pani Beacie za okazaną pomoc i czynne włączenie się w życie szkoły. Pani  Beata otrzymała tytuł „Przyjaciela szkoły”. Później wyróżniono uczniów klas IV – VII, a  po nich nagrodzono uczniów klasy I  i III oraz wręczono podziękowania dla rodziców za okazaną pomoc i życzliwość. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy  samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

 

Dodał: Joanna Siwińska       24 czerwca 2018r.
WYCIECZKA DO OLSZTYNA

Dnia  12 czerwca 2018 r.  dzieci  klasy 0-III wybrały  się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie. Tu dzieci obejrzały film pt. „Kaczki z gęsiej paczki". Kolejną atrakcją naszej wycieczki była wizyta w  Warmiolandii, parku zabaw dla dzieci.  Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. W trakcie pobytu w centrum zabaw ciekawą niespodzianką okazał się tor samochodowy. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…

Joanna Siwina

 

Dodał: Joanna Siwińska       24 czerwca 2018r.
WYCIECZKA DO ŁEBY

          W dniach 7-8 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klas III – VII wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Łeby. Jazda autobusem trwała długo, ale cel naszej wycieczki – Słowiński Park narodowy wynagrodził trudy podróży.  Główną atrakcją parku są oczywiście ruchome wydmy. Piaszczyste, wysokie wydmy były nie lada wyzwaniem. Niejednemu z uczestników wycieczki z trudem udało się wspiąć na wierzchołek. Ale było warto. Przepiękne widoki na morze, plażę i Jezioro Łebsko były nagrodą za ciężka wspinaczkę. Świetną zabawą było turlanie się z tej ogromnej góry piachu. Do autobusu wracaliśmy brzegiem morza na piechotę. Zbierając muszle, kamienie i bursztyny nawet nie zauważyliśmy, że pokonaliśmy prawie siedmio kilometrową trasę. W końcu przyszedł czas na obiad i rozgoszczenie się w pensjonacie. Szybko jednak wybraliśmy się znowu nad morze podziwiać przepiękny zachód Słońca. Po intensywnie spędzonym dniu niektórym było trudno zasnąć, ale następnego dnia czekały nas znowu atrakcje. Zaraz po śniadaniu wybraliśmy się do Parku Rozrywki. A tam na pewno nikomu się nie nudziło. Zamek strachu, labirynt luster, kino 7D, wodne zjeżdżalnie, młyńskie koło, pływanie po stawie, przejazd pojazdami Flinstonów, płukanie złota w wiosce indiańskiej to tylko niektóre a atrakcji parku. Szkoda, że czas tak szybko biegnie. Po obiedzie czas było wracać do domu, a że droga daleka do Żydowa dotarliśmy około godziny 22. Pamiątki kupione nad morzem długo będą nam przypominać wspaniale spędzony czas.

E. Kubiszewska

Dodał: Joanna Siwińska       24 czerwca 2018r.
DZIEŃ MATKI W DPS W SZCZURKOWIE Z UDZIAŁEM DZIECI ZE SZKOŁY W ŻYDOWIE

Maj jest jednym z najpiękniejszych, pachnącym konwaliami miesiącem w roku. Jest to czas, w którym obchodzimy DZIEN, jeden jedyny w roku DZIEN MATKI. Korzystając z faktu, że 26 maja obchodzony był Dzień Matki  dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie odwiedziły 28 maja 2018 roku podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Podczas tej wizyty zaprezentowały Seniorom bardzo bogaty i urozmaicony repertuar – śpiewały piosenki okolicznościowe, tańczyły różne tańce. Następnie wręczyły  pięknie wykonane laurki z życzeniami wszelkiej pomyślności w ciągu całego roku oraz bukieciki z kwiatów polnych. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej entuzjastycznie reagowali  na występ, nagradzając  dzieci brawami. Po występach na wszystkich czekał wspaniały poczęstunek w postaci grilla. Wizyta była dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

Joanna Siwińska

 

Dodał: Joanna Siwińska       1 czerwca 2018r.