skomentowane fotki
serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

Szkolna wycieczka do Malborka

7 czerwca 2017 roku wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Malborka. Wczesnym rankiem spotkaliśmy się w komplecie przed naszą szkołą. Żydowo żegnało nas deszczem, ale mimo to humory wszystkim dopisywały. Kiedy dotarliśmy do Malborka deszcz przestał padać a więc pogoda wycieczki nam nie popsuła. Widok ogromnego zamku krzyżackiego zrobił wielkie wrażenie na wszystkich. Swoimi opowieściami zaciekawiła nas również pani przewodnik, więc czas przeznaczony na zwiedzanie zamku minął bardzo szybko. Po obiedzie wyruszyliśmy do Dino Parku. A tam czekało wiele atrakcji: park linowy, kino 5D, ścieżka z ruchomymi smokami i groźnymi dinozaurami, karuzele, gokarty, lody. Niestety, tak już jest, że gdy dobra zabawa czas szybko mija. Pora wracać do domu. Pozostaną pamiątki, wspomnienia i plany na następną wycieczkę za rok.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce fotografie.

Elżbieta Kubiszewska

 

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 13 czerwca 2017r.
Gminne Spotkanie Przedszkolaków- Bawimy się z językiem angielskim!

9 czerwca  ośmioro dzieci z naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu przedszkolaków zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Bartoszycach. Głównym celem spotkania było rozbudzenie u dzieci pozytywnej motywacji do nauki języka obcego poprzez przeżywanie radości i satysfakcji podczas zabaw z językiem angielskim. W spotkaniu wzięło udział 6 gminnych szkół. Dzieci zaprezentowały zabawę  oraz piosenkę, których wcześniej nauczyły się podczas zajęć języka angielskiego. Uczestniczyły również w zabawach zorganizowanych przez gospodarzy spotkania  a także miały okazję skorzystać z atrakcji na placu zabaw. Na koniec spotkania otrzymały prezenty w postaci piłek i książeczek. Wizyta w Gminnym Przedszkolu zaowocowała nie tylko pogłębieniem znajomości języka angielskiego ale również przyjaźniami zawartymi z dziećmi z innych szkół. Przedszkolaki uśmiechnięte i zadowolone wróciły z wycieczki.

Jolanta Milewska

 

                                                              

 

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 12 czerwca 2017r.
Wizyta w Domu Opieki Społecznej w Szczurkowie!

31 maja 2017 roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żydowie odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Szczurkowie. Korzystając z faktu, że 26 maja obchodzony był Dzień Matki  dzieci zaprezentowały Seniorom bardzo bogaty i urozmaicony repertuar – śpiewały piosenki okolicznościowe, tańczyły różne tańce. Następnie wręczyły  pięknie wykonane laurki z życzeniami wszelkiej pomyślności w ciągu całego roku oraz bukieciki z kwiatów polnych. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej entuzjastycznie reagowali  na występ, nagradzając  dzieci brawami. Po występach na wszystkich czekał wspaniały poczęstunek w postaci grilla. Wizyta była dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. 

Joanna Siwińska 

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 6 czerwca 2017r.
PIKNIK RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE!

Maj jest jednym z najpiękniejszych, pachnącym konwaliami miesiącem w roku. Jest to czas, w którym obchodzimy DZIEN, jeden jedyny w roku. DZIEN MATKI, bo o nim mowa, jest szczególny bez względu na to, ile mamy lat czy tez jaka odległość dzieli nas od naszych UKOCHANYCH MAM. W ten wyjątkowy dzień, 26 maja 2017 roku, zaprosiliśmy do naszej szkoły wszystkich naszych rodziców na Piknik Rodzinny, by razem móc uczcić to wspaniałe święto.  Z pomocą p. dyrektor B. Szymko i wszystkich pracowników naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych gości przygotowana została fantastyczna zabawa.  Nasi kochani rodzice i inne bliskie nam osoby mogły najpierw podziwiać występy ukochanych dzieci, po których mamy i tatusiowie otrzymali specjalne portrety z opisami i  laurki , oczywiście razem z najlepszymi życzeniami. Uczniowie z klasy V i VI  przedstawili nam bardzo ciekawy spektakl o tematyce profilaktycznej. Natomiast nasi najmłodsi uczniowie  zaprezentowali wspaniałe piosenki i tańce. W tym dniu odwiedziło nas wielu znakomitych gości. Po części artystycznej na wszystkich czekało wiele  atrakcji. Malowanie twarzy, zabawy na dmuchańcach, aukcja prac plastycznych, potyczki rodzinne oraz słodki poczęstunek.  Nie mogło też zabraknąć przepysznych pieczonych kiełbasek z rożna i innych smakołyków. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień w tak wyjątkowy sposób z tak wyjątkowymi osobami!

J. Siwińska

 

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 30 maja 2017r.
Spotkanie z policjantką w Szkole Podstawowej w Żydowie!

    W 17 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantkę asp. sztab.  Martą Drews, specjalistką ds. nieletnich. Głównym tematem rozmowy była odpowiedzialność karna nieletnich. Policjantka zwróciła uwagę nie tylko na prawa, ale także obowiązki uczniów, poruszyła temat o wzajemnej tolerancji, cyberprzemocy i jej skutkach prawnych, zwróciła uwagę, że niektóre zachowania uczniów mające na celu zaimponowanie grupie, mogą okazać się czynem karalnym. Funkcjonariuszka wyjaśniła, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie za popełnienie czynów zabronionych takich jak: rozbój,  pobicie. Uczniowie dowiedzieli się, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć negatywne skutki w dorosłym życiu. Nieco dłużej zatrzymała się nad tematem używek (papierosy, alkohol, narkotyki i dopalacze). Dokąd prowadzą używki? – na to oraz na inne pytania dotyczące środków odurzających starała się odpowiedzieć p. Marta. Przypomniała dzieciom, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami jest nielegalne. Ostrzeżenia dotyczyły również dopalaczy. Eksperymentowanie z nimi kosztowało niektórych życie. Spotkanie ukazało dzieciom powagę oraz skalę problemu jakim jest uzależnienie.

J. Siwińska

 

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 30 maja 2017r.
PIKNIK RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻYDOWIE

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 7 maja 2017r.
DZIEŃ ZIEMI w Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

DZIEŃ ZIEMI

w Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie

 

         5 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Na uroczystość przybyli zaprzyjaźnieni z naszą szkołą przedstawiciele Gminy Bartoszyce, Nadleśnictwa Bartoszyce oraz Koła Łowieckiego „Szarak”. Uczniowie klasy II i III zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki o tematyce przyrodniczej. Najmłodsi z oddziału przedszkolnego zatańczyli i zaśpiewali „Deszczową piosenkę”. Uczennice klasy IV i V przedstawiły napisane przez siebie wiersze o ochronie przyrody. Nasz gość z Nadleśnictwa Bartoszyce przygotował bardzo ciekawą i pouczającą prezentację o zagrożeniach czyhających w lesie na „nieuważnych gości”. Dekorację apelu stanowiły prace plastyczne, które wpłynęły na organizowany przez naszą szkołę Gminny Konkurs Plastyczny pt.: „Człowiek i przyroda”. Na konkurs wpłynęło 155 prac ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Bartoszyce. Zaproszeni goście, jako komisja konkursowa, wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mięli na pewno niełatwe zadanie. Sponsorami nagród dla laureatów było Nadleśnictwo Bartoszyce i Koło Łowieckie „Szarak”.

                                                                     Elżbieta Kubiszewska

 

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 7 maja 2017r.
Apel 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

28 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Żydowie odbyła się lekcja historii dotycząca wydarzeń z 3 maja 1791 roku. Uczniowie przedstawili obraz podzielonej szlachty  tamtych czasów. Król Stanisław August Poniatowski zwolennik reform wraz z obozem pragnącym reform doprowadził do uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pierwszej w Europie, która m.in zawierała trójpodział władzy, przywróciła tron dziedziczny, zniosła liberum veto i nadała pewne prawa mieszczanom. Podczas lekcji historii uczniowie wcielili się w postaci T. Rejtana, A. Czartoryskiego, H. Kołłątaja, Sz. Potockiego, Rzewuskiego czy tez S. Staszica. Przedstawienie uczniów kolejny raz przypomniało nam o ważnym wydarzeniu z dziejów naszego państwa. 

Anna Jodko

 

 

Dodał: Joanna Siwińska
kiedy: 7 maja 2017r.
Konkurs recytatorski - etap szkolny